Патронат над дитиною

Дата: 20.05.2024 13:55
Кількість переглядів: 126

Фото без описуЩо таке патронат?
Патронат над дитиною — це послуга тимчасового догляду, виховання та реабілітації дитини в сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Сім'я патронатного вихователя — це сім'я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі, тимчасово допомагаючи дитині, яка опинилися у складних життєвих обставинах.

Патронатний вихователь — це особа, яка за участю членів сім'ї тимчасово надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім'ї.

Термін перебування дитини у сім'ї патронатного вихователя

Термін перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.

Хто може стати патронатним вихователем?
Кандидатом у патронатні вихователі може бути людина, яка виявила бажання виконувати обов’язки патронатного вихователя на професійній основі, а також має:
Фото без описуповнолітнього члена сім'ї (це може бути чоловік або дружина, син, донька, інший член сім'ї) чи повнолітню особу, які проживають на спільній житловій площі з кандидатом у патронатні вихователі, готові бути добровільним помічником кандидата у патронатні вихователі та разом з ним пройти навчання і надавати допомогу патронатному вихователю у догляді за дитиною, влаштованою до сім'ї патронатного вихователя (далі - добровільний помічник);
Фото без описуналежні житлово-побутові умови за місцем свого фактичного проживання, у тому числі наявність окремої кімнати (крім прохідних кімнат, кімнат мансардного або підвального типу) та побутових зручностей.

Обов’язки патронатного вихователя:
Фото без описузабезпечити дитину житлом, одягом, харчуванням тощо;
Фото без описустворити дитині умови для навчання, фізичного та духовного розвитку;
Фото без описуспівпрацювати з батьками, іншими законними представниками дитини задля подолання складних життєвих обставин у межах та у спосіб, визначені органом опіки та піклування;
Фото без описузабезпечити надання чи доступ до послуг, визначених договором про патронат над дитиною;
Фото без описусприяти контактам дитини з батьками, іншими законними представниками, родичами, крім випадків, коли батьки позбавлені батьківських прав або в судовому порядку обмежені у праві спілкування з дитиною.

Патронатним вихователем НЕ можуть бути особи, які:
Фото без описувиховують власних дітей віком до чотирьох років, дитину з інвалідністю, яка має обмеження життєдіяльності;
Фото без описує опікуном, піклувальником, прийомним батьком/матір'ю чи батьком/матір'ю-вихователем;
Фото без опису обмежені у дієздатності;
Фото без описувизнані недієздатними;
Фото без описупозбавлені батьківські прав, якщо ці права не були поновлені;
Фото без описуперебувають на обліку сімей/осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах;
Фото без опису стосовно яких було прийнято рішення органу опіки та піклування або суду про відібрання дитини;
Фото без описуперебувають під слідством;
Фото без описубули усиновлювачами (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями), патронатними вихователями дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним (було припинено опіку, піклування чи діяльність прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу), або договір про патронат над дитиною було розірвано з їх вини;
Фото без описуперебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному або наркологічному диспансері;
Фото без описузловживають спиртними напоями або наркотичними засобами;
Фото без описустраждають на хвороби, перелік яких затверджений МОЗ;
Фото без описубули засуджені за кримінальні правопорушення проти життя і здоров’я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканності особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324, 442 Кримінального кодексу України, або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших кримінальних правопорушень;
Фото без описуперебувають на профілактичному обліку в органах Національної поліції як кривдники;
Фото без описуза станом здоров’я потребують постійного стороннього догляду.

Хто може бути влаштований в патронатну сім'ю
Діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, що негативно впливають чи можуть вплинути на їх життя, здоров’я та розвиток, в тому числі діти, які залишилися без батьківського піклування; малолітні/неповнолітні вагітні чи малолітні/неповнолітні породіллі з немовлям, які залишилися без батьківського піклування або перебувають у складних життєвих обставинах.

Оплата послуг зі здійснення патронату над дитиною
ДЛЯ УТРИМАННЯ та забезпечення потреб кожної влаштованої під патронат дитини ПАТРОНАТНИЙ ВИХОВАТЕЛЬ щомісяця отримує соціальну допомогу в розмірі 2,5 прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини станом на 01.01.2024р.:
Фото без описуна дитину до 6 років: 2563 грн. х 2,5 = 6407,5 грн. 
Фото без описуна дитину від 6 до 18 років: 3196 грн. Х 2,5 = 7990,00 грн. 

* На влаштовану під патронат дитину з інвалідністю виплата складає 3,5 прожиткових мінімуми відповідно до віку дитини: (8970, 50 грн. або 11186,00грн.)
Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць  (14600,00 грн.).

У разі, коли в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина та одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більш як на 50 відсотків.


За детальною інформацією звертайтеся до служби у справах дітей Коблівської сільської ради 
Начальник служби у справах дітей
Коблівської сільської ради
Ліна РАЙЛЯН

 


« повернутися до розділу «СЛУЖБА У СПРАВАХ ДІТЕЙ»

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь