Тилігульська ВЕС стала першою вітростанцією в Україні, де використані найновітніші технології

Дата: 01.07.2024 16:33

Фото без описуТилігульська  вітроелектростанція, побудована на території Коблівської громади, за перший рік роботи відпустила в енергосистему України 333 млн кВт-год електроенергії.

Будівництво та поступове введення в експлуатацію турбін І черги Тилігульської ВЕС потужністю 114 МВт посилило енергобезпеку та дозволило додатково підживлювати електроенергією південь України.

Команда ДТЕК ВДЕ докладає усіх зусиль до того, щоб добудувати станцію до планових 500 МВт. Наразі йдуть перемовини з партнером проєкту – данською компанією Vestas.

Тилігульська  ВЕС стала першою вітростанцією в Україні, де використані найновітніші технології. Зокрема, на станції встановлені POD-пристрої, які дозволяють збільшити пропускну здатність енергомостів України з Европою, що є дуже важливим в цей час.

Робота Тилігульської  ВЕС також дозволила відновити програму соціального партнерства з Коблівською громадою. Так, було закуплено твердопаливний котел для обігріву ліцею в с. Анатолівка, Незабаром стартує реалізація ще одного проєкту для громади.

Наразі компанія проводить підготовчі роботи до будівництва  ІІ черги ВЕС. Побудувавши всі 500 МВт планової потужності, ДТЕК Тилігульська  ВЕС стане найбільшою вітровою електростанцією в Україні.

Глобальний договір ООН в Україні нагородив компанію ДТЕК ВДЕ за реалізацію першої черги проєкту ДТЕК Тилігульської ВЕС потужністю 114 МВт під час повномасштабного російського вторгнення в Україну.