ПАМ'ЯТКА про виробництво та обіг кормів

Дата: 03.07.2024 12:58
Кількість переглядів: 39

Фото без описуВідповідно до законодавства, оператори ринку, що виробляють або проводять обіг кормів, повинні мати експлуатаційний дозвіл або державну реєстрацію потужності. Це стосується як будь-якої стадії виробництва або обігу кормів. Дотримання цих вимог є обов'язковим для забезпечення безпеки та якості кормів на ринку.

Звертаємо Вашу увагу, на те що 19.01.2020 року в Україні набув чинності Закон України «Про безпечність та гігієну кормів» (далі – Закон), який покращує умови виробництва якісних кормів.

Цей Закон визначає правові та організаційні засади гарантування безпечності кормів у процесі їх виробництва, обігу та використання, зокрема встановлює вимоги щодо гігієни, маркування, пакування та представлення кормів, регулює відповідні суспільні відносини між операторами ринку та органами державної влади, а також, державне регулювання виробництва та обігу кормів. 

Оператори ринку кормів повинні знати, що відповідно до ст. 14 та 15 Закону, в залежності від діяльності яку вони провадять їм необхідно отримати експлуатаційний дозвіл або пройти державну реєстрацію.

Експлуатаційний дозвіл видається компетентним органом на потужність, що призначена для:
Фото без описувиробництва та/або обігу:
Фото без описупоживних добавок;
Фото без опису зоотехнічних добавок;
Фото без опису технологічних добавок, таких як антиоксиданти (лише з максимальним встановленим вмістом);
Фото без опису сенсорних добавок, таких як барвники (лише каротиноїди та ксантофіли);
Фото без опису протеїнів, отриманих з мікроорганізмів, що належать до бактерій, дріжджів, водоростей та нижчих грибів, крім дріжджів, вирощених на субстратах тваринного чи рослинного походження;
Фото без опису побічних продуктів від виробництва амінокислот шляхом ферментації;

Фото без описувиробництва та/або обігу преміксів, виготовлених з використанням:
Фото без опису зоотехнічних добавок, таких як підсилювачі росту та інші зоотехнічні добавки, крім підсилювачів засвоюваності, стабілізаторів кишкової флори, речовин, які сприятливо впливають на навколишнє природне середовище;
Фото без опису кокцидіостатиків та гістомоностатиків;
Фото без опису поживних добавок, таких як вітаміни, провітаміни та речовини з встановленим хімічним складом із схожою дією (лише вітаміни А та Д), суміші мікроелементів (лише мідь та селен);

Фото без описувиробництва з метою введення в обіг або виробництва лише для власного господарства кормових сумішей з використанням кормових добавок або преміксів, що містять:
Фото без опису зоотехнічні добавки, такі як підсилювачі росту та інші зоотехнічні добавки, крім підсилювачів засвоюваності, стабілізаторів кишкової флори, речовин, які сприятливо впливають на навколишнє природне середовище;
Фото без опису кокцидіостатики та гістомоностатики.

Стаття 15 Закону регулює державну реєстрацію потужностей. При цьому зазначено, що оператори ринку, які провадять діяльність, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язані повідомити компетентний орган про потужності, які вони мають намір використовувати на будь-якій стадії виробництва та/або обігу кормів, з метою їх державної реєстрації.

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2021 № 884 затверджено «Порядок здійснення державної реєстрації потужностей».

👆Окрім того, стаття 3 Закону зазначає що дія статей 11, 12, 14, 15, а також розділів VI, VII цього Закону не поширюється на:

➡️ власне виробництво кормів для продуктивних тварин, що утримуються з метою виробництва харчових продуктів для власного споживання, а також на власне виробництво кормів для непродуктивних тварин;

➡️ годування продуктивних тварин, що утримуються з метою виробництва харчових продуктів для власного споживання;

➡️ годування непродуктивних тварин;

➡️ прямі поставки виробниками кормів первинного виробництва місцевим сільськогосподарським виробникам або населенню для їх безпосереднього використання при відгодівлі тварин у межах граничних обсягів, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері ветеринарної медицини;

➡️ роздрібну торгівлю кормами для домашніх тварин.


Тобто, виходячи з вище зазначеного, державній реєстрації підпадають усі оператори ринку, що займаються виробництвом та обігом кормів для сільськогосподарських тварин. Разом з тим, виробники кормових сумішей, преміксів, кормових добавок, які містять кокцидіостатики та гістомоностатики, зоотехнічні добавки, такі як підсилювачі росту та інші зоотехнічні добавки, крім підсилювачів засвоюваності, стабілізаторів кишкової флори, речовин, які сприятливо впливають на навколишнє природне середовище зобов’язані отримати експлуатаційний дозвіл. 


Також, нагадуємо, що відповідно до ст. 11 Закону оператори ринку зобов’язані розробляти, запроваджувати та використовувати постійно діючі процедури, засновані на принципах системи аналізу небезпечних чинників і контролю у критичних точках (НАССР) а також забезпечувати належну підготовку з питань застосування цих процедур осіб, відповідальних за їх виконання під час виробництва та обігу кормів.
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь