Коблівська громада стала майданчиком для ідей: завершилася Школа Змінотворців!
Коблівська громада, яка завжди була відома своєю гостинністю та бажанням розвиватися, зробила ще один крок на шляху до позитивних змін.
Нещодавно тут відбулася Школа Змінотворців-2024, яка тривала 2 тижні.
Школа Змінотворців – це не просто чергові тренінги, а платформа для обміну досвідом, генерації нових ідей та пошуку ефективних рішень актуальних проблем. Експерти АРР Таврійського об'єднання територіальних громад взялися підготувати фахівців, які сприятимуть швидшому відновленню та розвитку південних областей у період війни.
Під час роботи Школи учасники відвідали різні локації Коблівської громади.
Зокрема, упродовж першого тижня навчань команда побувала у екосадибі «Медова чайна», власниками якої є мешканці села Лугове - Володимир та Міра. Розповіли про те, як закладався їх унікальний сад – гранатовий. Куштували свіжі органічні ягоди та неймовірні цукати за особливими технологіями. Володимир та Міра є учасниками Школи.
«Маємо надію, що незабаром подружжя зможе дивувати туристів своїм чудовим садом, фруктовими смаколиками та чаєм», – поділився своїми очікуваннями засновник ГО «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад» Павло Ярмій.
У Рибаківці відвідали унікальний духовний центр розвитку Ольги та Ігоря, поспілкувалися з місцевими виноробами та завітали на легендарне озеро Солонець-Тузли, де, маємо надію, у майбутньому зможуть проходити реабілітацію наші воїни.
Наступною локацією став Тилігульський лиман. Сьогодні, коли узбережжя Чорного моря недоступне, лиман став місцем, куди постійно приїжджають туристи. Того дня на лимані в Українці вирували другі регіональні фізкультурно-спортивні ігри «Tiligul Games-2024». Весь лиман заполонили спортивні малі та великі парусники, а тим часом учасники Школи слухали власника компанії «Равликовий рай» Олександра, який розповідав про свій шлях від заробітчанина до власника равликової ферми та кафе на березі лиману.
«Цікавим прикладом є те, що неподалік розташовані кафе «Устриці Скіфії» та «Рибна бухта», що демонструють синергію, коли власники устричної та равликової ферм, а також інші підприємці поєднують зусилля. Це і є сутністю кластерного підходу: здорова конкуренція йде пліч-о-пліч з партнерством, і кожен отримує вигоду.» – зазначив Павло Ярмій.
Команда змінотворців мала спільну зустріч із місцевим фермером Сергієм, який люб’язно запросив відвідати його ставок у Федорівці. Розповів як крок за кроком у співпраці з місцевою владою готує до реалізації проєкт екологічного індустріального парку. Деталей озвучено не було, тому учасники Школи будуть слідкувати за розвитком.
Також, гарною нагодою для учасників навчання стала можливість відвідати Коблівський ліцей, у якому побудоване сучасне укриття. «Цей проєкт, який став одним із перших у Миколаївській області, включає не лише ремонтні роботи, але й забезпечення умов для тривалого перебування у сховищі,» – підкреслив начальник відділу освіти, молоді та спорту Вадим Бессонов. Масштаби та швидкість реалізації цього проєкту вразили змінотворців.
Екскурсія на винзаводі АТ "Коблево" запалила учасників ідеями. Упродовж другого тижня навчань вони прагнули розкрити весь туристичний потенціал цього великого виробництва з власними виноградниками та зробити з нього туристичну Мекку регіону.
Учасники школи розробили безліч креативних ідей та концепцій, які можуть значно сприяти розвитку підприємництва у Коблівській громаді.
Деякі з них тут
До Школи з’їхалися учасники з Херсона, Дар'ївки, Олешківської громади, Миколаєва, Одеси, Нової Одеси та Берислава, сіл Хоньківця та Медвеже Вушко, що на Вінниччині, з м. Ямпіль, з Куяльницької громади на Одещині та переселенець з Бахмута. Багато хто зізнається, що Школа Змінотворців стала для них справжнім відкриттям. Вони дізналися про нові можливості для розвитку громад, налагодили корисні контакти та отримали заряд енергії для реалізації своїх ідей.
Школа Змінотворців у Коблівській громаді – це яскравий приклад того, як спільними зусиллями можна досягти значних результатів, реалізувати амбітні проекти та зробити Коблівську громаду ще кращою.
Наостанок, між Коблівською сільською радою, Комунальна Установа "Агенція місцевого розвитку Коблівської сільської ради" та ГО «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад» було підписано Меморандум про спільний розвиток території.