Коблівська громада на міжнародній арені: успіхи та співпраця з програмою U-LEAD з Європою

Дата: 31.03.2025 16:37
Кількість переглядів: 41

Фото без описуКоблівська громада на міжнародній арені: успіхи та співпраця з програмою U-LEAD з Європою

Коблівська громада продовжує активно впроваджувати інструменти громадської участі, і 2024 рік став особливо плідним у цьому напрямку. Завдяки участі у Програмі підтримки «Розробка та впровадження громадського бюджету» від «U-LEAD з Європою, громада отримала не лише розроблене Положення про громадський бюджет, але й два проекти-переможці, реалізація одного з яких на сьогодні  вже розпочалася.

Цей успіх став можливим завдяки ефективності навчальних програм U-LEAD з Європою, які надали необхідні знання та навички для практичного застосування. Коблівська громада висловлює особливу подяку команді Програми за увагу та підтримку, адже саме завдяки їм керівниця фінансового відділу Ірина Бергалевич змогла взяти участь у конференції «Бюджет участі на місцевому рівні», яка відбулася у жовтні 2024 року у Вірменії.

Ця конференція стала важливою платформою для обміну досвідом, де Україна мала змогу поділитися своїми напрацюваннями у сфері залучення інструментів громадської участі. Приємно відзначити, що Коблівська громада вже відома у дружніх країнах, що свідчить про її активну позицію та успішну реалізацію не лише проектів бюджету участі, а й інших ініціатив.

 

За словами начальниці відділу економічного розвитку та інвестицій Коблівської сільської ради Тетяна Ковалик  громадський бюджет вже запроваджували раніше. Але у 2022 році, враховуючи воєнний стан, його призупинили:

«Особисто для мене вся інформація про цей інструмент була новою. Участь в програмі підтримки дала змогу отримати нові практичні знання, що переросло у затвердження нового Положення про громадський бюджет та інших додатків, які стосуються його впровадження. Зараз ми вже на етапі прийняття проєктних заявок від жителів нашої громади. Мешканці активізувалися, ми вже отримали п’ять заявок, ще кілька проєктів в роботі. Сподіваюся, що відібрані проєкти-переможці отримають фінансування, а громадськість побачить вже реальні результати та ще більше буде писати заявки. Ми зіштовхнулися з певним «хейтом» щодо доцільності запровадження громадського бюджету, але нам вдалося надати правильну відповідь, яка заспокоїла ситуацію».

Вона додає, що на її думку, навіть в умовах війни потрібно брати участь в житті громади, долучатися до певних процесів та подій. Громадський бюджет — це дієвий інструмент залучення громадськості, який дає змогу побачити розвиток громади з іншого боку, з позиції її жителів, які дають нові ідеї, що є дуже цінним.


Громада не зупиняється на досягнутому та й надалі планує активно впроваджувати інноваційні підходи та тримати курс на міжнародне співробітництво, прокладаючи шлях до нових можливостей та досягнень на міжнародній арені.



« повернутися до розділу «ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК ТА ІНВЕСТИЦІЇ»

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь