Яким може бути шахрайство та як йому протидіяти?
Захист від шахрайства на теми військовополонених
Омбудсман України та Національна поліція попереджають: шахраї, видаючи себе за волонтерів чи представників держави, обіцяють допомогти звільнити рідних із полону, вимагаючи грошей чи даних. СБУ викрила випадки, де зловмисники взяли від 5 до 60 тисяч за фіктивні послуги.
Загалом шахраї можуть представлятися:
волонтерами;
журналістами;
представниками державних органів;
представниками країни-агресорки;
іншими особами.
Не публікуйте персональні дані в соцмережах, звертайтеся тільки до офіційних органів (поліція – 102, Координаційний штаб – 0800300529). Уникайте сумнівних пропозицій, перевіряйте волонтерів через звіти та відгуки. Для консультацій – Гаряча лінія Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:0 800 50 17 20, hotline@ombudsman.gov.ua.
Довіряйте лише фактам!
Офіс Омбудсмана України разом із Нацполіцією та Кіберполіцією створили важливий інструмент — брошуру «Яким може бути шахрайство та як йому протидіяти». Це допоможе підвищити правову обізнаність та захистити кожного з нас від шахраїв.
Цей довідник особливо актуальний для родичів військовополонених, зниклих безвісти українців, журналістів, держслужбовців і для всіх, хто хоче знати, як розпізнати шахрайські схеми і захистити себе.
Ознайомтеся з рекомендаціями у брошурі відсканувавши QR-код або ТУТ